Pożyczki gotówkowe

O bankowych pożyczkach gotówkowych nie rozpisuję się tutaj, gdyż chyba nie ma takiej potrzeby. Jak i o tym, że wiele osób pożyczki w banku nie otrzyma gdyż nie posiada zdolności kredytowej. Albo nie mają stałych dochodów, albo mają już zaciągnięte kredyty i pożyczki (w innych bankach) albo figurują jako dłużnicy z przeterminowanymi zobowiązaniami w BIK tudzież w innych rejestrach długów jak zwłaszcza Krajowy Rejestr Długów. Często wszystkie wspomniane negatywne czynniki występują łącznie w przypadku danej osoby.

Znaczenie prywatnych (ale takich nie z firm pożyczkowych) pożyczek wzrasta szczególnie odkąd pojawiły się w Polsce portale internetowe oferujące pożyczki prywatne czyli tzw. pożyczki między ludźmi. Pod pojęciem pożyczek prywatnych rozumiem (rozumiemy) pożyczki udzielane nie przez banki ani nie przez parabanki, ale przez podmioty nie prowadzące działalności gospodarczej w zakresie udzielania kredytów i pożyczek. Przyjrzyjmy się bliżej tym tzw. portalom społecznościowym wzmiankowanym wyżej we wstępie. Zrzeszają się na nich pożyczkodawcy publikujący swe oferty pożyczkowe oraz pożyczkobiorcy ogłaszający swe zapotrzebowanie co do kwoty przede wszystkim i okresu na jaki chcieliby otrzymać pożyczkę. Dla tych pierwszych inwestycja w udzielenie pożyczki jest najczęściej znacznie zyskowna niż jakakolwiek lokata terminowa w banku, wchodzą w grę bowiem maksymalne odsetki. Z kolei dla wielu pożyczkobiorców portal społecznościowy to jedyna szansa na otrzymanie pożyczki w ogóle albo przynajmniej pożyczki z niewygórowanym oprocentowaniem rzeczywistym.

W parabankach czyli pozabankowych prywatnych firmach pożyczkowych taniej pożyczki raczej nie otrzymamy. Co prawda pożyczka społecznościowa też nie jest bezwzględnie tania jeśli umowne jej oprocentowanie jest wspomnianym wcześniej oprocentowaniem maksymalnym, jednak jest zdecydowanie tańsza niż pożyczka z parabanku reklamowana np. jako pożyczka bez BIK albo kredyt dla zadłużonych.a nawet w wielu firmach, tak naprawdę, bez sprawdzania dochodów: http://kredytowy.net.pl/warunki-przyznania-chwilowki-co-sprawdzaja-firmy-pozyczkowe/. Oprocentowanie rzeczywiste takich produktów pożyczkowych może 2-3 razy przekraczać wysokość odsetek maksymalnych. Jest to niestety prawnie dopuszczalne ponieważ oprócz maksymalnych odsetek nominalnych, firmy te doliczają także innego rodzaju opłaty windujące całkowity koszt pożyczki. Jeżeli więc nie możemy liczyć na pożyczkę w banku bo zwłaszcza figurujemy w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) a pożyczka jest nam niezbędna, to spróbujmy najpierw szczęścia na owych wzmiankowanych na wstępie portalach społecznościowych.

1 Komentarz

  • Własne mieszkanie albo dom albo na przykład lokal użytkowy lub działkę możemy wykorzystać do zaciągnięcia stosunkowo taniego kredytu gotówkowego w banku. Kredyty gotówkowe zabezpieczone zastawem a w szczególności właśnie hipotecznie są tańsze od tych niezabezpieczonych, cechuje je niższe oprocentowanie rzeczywiste. Nieruchomość stosunkowo pewne zabezpieczenie wierzytelności, w tym także kredytu. Przyznanie kredytu gotówkowego zabezpieczonego hipotecznie czyli po prostu hipotecznej pożyczki też, podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych kredytów, wymaga wykazania się przez kredytobiorce zdolnością kredytową a więc odpowiednio wysokimi zarobkami. Kredytobiorca nie powinien też mieć zbyt wielkiej kwoty innych zobowiązań kredytowych już zaciągniętych i absolutnie żadnych zaległości w spłacie tych zobowiązań. Osoby które myślą, że atut w postaci własnej nieruchomości jako zabezpieczenia pod kredyt zwalnia je z konieczności wykazywania zdolności kredytowej w tym standardowym, wyżej wspomnianym zakresie, bardzo się mylą. bez dochodów i z długami mogą otrzymać pożyczkę pod hipotekę ewentualnie w jakiejś firmie pożyczkowej, ale z pewnością będzie to znacznie wyżej oprocentowana pożyczka niż bankowa pożyczka hipoteczna.

Dodaj komentarz