Tak czy nie dla karty kredytowej

Jeżeli jesteś osoba zdyscyplinowaną a zarazem drobiazgową, jeżeli często chadzasz na zakupy zwłaszcza do hipermarketów, to uważam, że kartę kredytową możesz albo nawet powinieneś mieć. Karta kredytowa to nieoprocentowany kredyt bodajże prawie do dwóch miesięcy czasu, ale to zależy, którego dnia w miesiącu ów kredyt zaciągniesz. Kredyt ten nie jest opłacalny, albo jest mniej opłacalny w przypadku wypłat gotówki z bankomatu, bo trzeba za to zapłacić prowizję. Jednakże w przypadku płacenia za zakupy kartą kredytową, naprawdę warto bo jest to kredyt zero procent, bez żadnych kruczków, bez ukrytych opłat. Po prostu coś w rodzaju kredytu kupieckiego jaki udzielają sobie przedsiębiorcy na fakturze z długim terminem zapłaty, fajne: Najlepszy kredyt firmowy to kredyt kupiecki. Oferty kart kredytowych mogą zabić przysłowiowego ćwieka przy decyzji, na która z nich zdecydować się. Już nie tylko darmowy kredyt jest atutem przetargowym i który bank oferuje więcej dni tegoż bezodsetkowego okresu. Doszły też i dochodzą różne inne bonusy związane z posiadaniem kart kredytowych, jak ubezpieczenia albo pakiety concierge.

W życiu jak to w życiu, bywają wzloty i upadki, w tym także te finansowe. Ponieważ akurat szybuje na wysokim pułapie finansowym, przeto postanowiłem wykorzystać idąca z tym lotem w parze zdolność kredytową. Nie przewiduję że przyjdą ciężkie czasy, już nigdy więcej, tak realnie myślę. jednak jak to mawiał mój wujek: bądźcie przygotowani na najgorsze a nie będzie przykrych niespodzianek.

Dość ględzenia, przechodzę do sedna. Przeglądałem sobie dzisiaj ranking kart kredytowych bo mając teraz wybitnie wysoką zdolność kredytową, zamierzam złożyć wniosek o jedną taką, z wysokim limitem kredytowym. Mógłbym też dostać wysoki kredyt obrotowy na moim koncie firmowym, ale ja teraz żadnego kredytu nie potrzebuję, wiec bez sensu płacić prowizję za przyznanie kredytu i za jego niewykorzystanie, tak, tak.

A karta kredytowa z wysokim limitem otrzymana już teraz może być jak znalazł, jeżeli kiedyś w przyszłości pogorszy się sytuacja finansowa człowieka i będzie potrzebował kredytu. Kredytu może wtedy nie otrzymać z powodu też gorszej zdolności kredytowej ale karta kredytowa pozostanie w pogotowiu z kredytem na niej do wykorzystania. Po co brać drogie pożyczki bez BIK, skoro karta tańszym kredytem wspomóc człowieka może.

2 Komentarze

    • Zarówno kredyt inwestycyjny jak też kredyt obrotowy to kredyty przewidziane tylko dla podmiotów gospodarczych jednak istotnie różnią się od siebie, przede wszystkim przeznaczeniem. Kredyt obrotowy bank udostępnia firmie bez uzgadniania w umowie celu na jaki kredyt ten ma zostać przeznaczony, przedsiębiorca ma tutaj taką swobodę jak prywatna osoba w przypadku kredytu gotówkowego. Inaczej przedstawia się sprawa jak chodzi o kredyt inwestycyjny. Ten kredyt jest przeznaczony na konkretny cel który jest ściśle określony w umowie kredytowej i w każdym przypadku chodzi o sfinansowanie inwestycji zwiększającej majątek trwały. Może więc tym celem być na przykład zakup samochodu ale w tym przypadku należałoby najpierw sprawdzić czy nie tańszy okaże się leasing samochodowy. Jednocześnie jednak zalecane jest sprawdzenie i porównanie maksymalnej ilości ofert kredytu inwestycyjnego ponieważ różnice w realnym oprocentowaniu pomiędzy poszczególnymi ofertami mogą być znaczne.

Dodaj komentarz